Receta e pulës së zezë me kajun

spot_img

Shkoni përpara dhe mblidhni përbërësit për të filluar. Gjithçka që do t’ju duhet janë kofshët e plota të këmbëve të pulës, gjalpë i zbutur, paprika, piper i kuq, pluhur hudhre, pluhur qepë, trumzë, rigon dhe kripë. Siç mund ta shihni, nuk keni nevojë për barishte ose erëza të freskëta për të përgatitur pjatën – erëzat e thata funksionojnë shumë! Thënë kështu, nëse dëshironi t’i ofroni një goditje të re përzierjes tuaj të erëzave, McGlinn ofron dy opsione. Së pari, “Ju thjesht mund të përdorni trumzë të freskët dhe rigon të freskët, të grirë imët. Përziejini ato me erëzat e tjera të thata,” thotë ajo.

Ose, nëse doni të shkoni të gjitha, mund të bëni më shumë një marinadë me erëza duke grirë hudhrat, duke prerë një qepë në feta dhe duke i kombinuar me trumzë të freskët dhe rigon, si dhe paprika, kripë dhe piper kajen. I përziejmë të gjitha me gjalpin e zbutur dhe e përdorim për të marinuar pulën deri në 30 minuta përpara se ta pjekim. “Kjo largohet nga nxirja, pak, por teknikisht bën të njëjtën gjë dhe do të duket e ngjashme,” shpjegon McGlinn.

Dhe ndërsa receta bën thirrje për këmbët e pulës, McGlinn vëren se kjo është një zgjedhje tjetër që varet nga ju. “Kjo do të funksionojë me çdo lloj pule, por është projektuar për llojet me kocka dhe me lëkurë”, thotë ajo.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles