Receta e pulës me Baconified Marry-Me

Gjërat e para së pari: do t’ju duhet pulë për këtë pjatë. Nuk ka një arsye strikte për të përdorur ndonjë lloj të veçantë pule, kështu që nëse preferoni kofshët apo edhe këmbët e pulës, rregulloni recetën sipas nevojës. Për gatim të shpejtë, ju rekomandojmë të blini koteleta pule ose të prisni gjoksin e zakonshëm të pulës në feta.

Do t’ju duhet miell, kripë dhe piper për gërmim dhe vaj ulliri për skuqjen e shpejtë të tiganit. Do t’ju duhen gjithashtu disa rripa proshutë të trashë për këtë recetë, si dhe hudhër, limon, verë të bardhë dhe lëng mishi. Mos harroni të kapni një kavanoz me domate të thara në diell dhe merrni parasysh përdorimin e vajit nga kavanoza, në vend të vajit të ullirit për të skuqur. Për ta bërë salcën kremoze, do t’ju duhet vetëm krem ​​i trashë, parmixhan i freskët dhe pak gjalpë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles