Receta e meze për vezët e djallëzuara të Pashkëve

spot_img

Qepët turshi të blera në dyqan janë një zëvendësues i mirë për ato të bëra vetë në këtë recetë dhe ato do të rruajnë një pjesë të konsiderueshme të kohës së përgatitjes. Mundohuni të gjeni qepë të kuqe turshi nëse mundeni, por nëse keni vetëm ato të bardha, mund të merrni një bakshish nga Bobby Flay dhe bëjini qepët tuaja turshi rozë me një spërkatje grenadine. Megjithatë, nëse keni kohë për të kursyer, Barrett inkurajon fuqimisht ta bëni këtë përbërës nga e para – përndryshe, “do të humbisni shijen e korianderit dhe nuk do të jeni në gjendje të personalizoni qepët turshi,” shpjegon ajo. .

Pavarësisht nëse bëni ose blini qepë turshi, ka të ngjarë të keni mbetje. “Kjo është pjesa argëtuese e kësaj recete,” thotë Barrett, pasi ky përbërës “shton shije të ndritshme të tortës në shumë pjata”. Qepët turshi u shkojnë shumë hamburgerëve, ndërsa Barrett thotë se ata gjithashtu punojnë mirë me tacos, sanduiçe, vezë, fasule dhe mish të pjekur. “Aromat e qepës së kuqe turshi, koriandërit dhe mentes plotësojnë njëra-tjetrën shumë mirë,” thotë Barrett, ndaj provoni erëzat me çdo gjë që ka nenexhik të freskët ose shtoni disa degëza në kavanozin e turshive.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles