19 receta për supë pule që me siguri do t’i pëlqeni

spot_img

Shijet tajlandeze i japin kësaj recete një shije aromatike që e përmirëson atë nga një supë e zakonshme me petë pule. Baza ndërton shtresa shijesh me aliume të skuqura, bar limoni, galangal, pastë karri të kuqe dhe një spec djegës. Një lëng i pasur me qumësht kokosi – i përmirësuar me salcë peshku, sheqer, lëng lime dhe gjethe gëlqereje kafir – e përforcon shijen më tej. Ziejeni përmbajtjen për të mbushur lëngun, më pas përfundoni me pulë të grirë, kërpudha dhe petë orizi. Shërbejeni këtë si pjatë të parë, ose dyfishoni përbërësit dhe bëjeni yllin kryesor të vaktit.

Receta: Supë tajlandeze me petë pule

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles