Receta e menjëhershme e rosës në tenxhere A l’Portokalli

spot_img

Për të bërë këtë pjatë të shijshme me rosë të frymëzuar nga francezët, do t’ju duhet një rosë e plotë, kripë, piper, vaj vegjetal, lëng pule, lëng portokalli, sheqer të grimcuar, një portokall për zbutje, niseshte misri dhe ujë. Përgatitja dhe matja e të gjitha këtyre artikujve paraprakisht do të sigurojë që receta të bashkohet lehtësisht. Me elementët kryesorë të thjeshtë të qilarit, si lëngu i mishit, lëngu, erëzat dhe agrumet, plus një agjent trashësues bazë në dorë, së shpejti do të shijoni rosë të butë me pirun në një salcë të jashtëzakonshme të bërë pikërisht në tenxhere me presion. Ky vakt i përzemërt dhe elegant ia vlen kohën që investoni në të!

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles