18 recetat më të mira meksikane të pulave

spot_img

Fajitas janë në thelb çdo lloj mishi, peshku ose perime që është prerë në shirita, gatuar në një temperaturë shumë të nxehtë dhe mbështjellë në një tortilla. Kjo do të thotë, kjo pjatë është jashtëzakonisht e gjithanshme dhe mund të përgatitet me çdo gjë, nëse ndiqni këto disa rregulla të thjeshta.

Por ne nuk do t’ju lëmë të endeni në tokë për recetën perfekte të fajitës. Përkundrazi, provoni fajitat tona pikante të pulës, të cilat mund të bëhen aq të buta ose të nxehta sa të doni, në varësi të sasisë së jalapeños që përdorni (ose nuk i përdorni).

Receta: Fajita me pulë pikante

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles