Receta e koktejit të teleferikut

spot_img

Ju nuk keni nevojë për shumë për ta bërë këtë riff modern koktej klasik i makinës anësore. Përpara se të filloni, mblidhni kanellë të bluar dhe sheqer të grimcuar për buzën me erëza të pijes. Një fetë limoni ose portokalli i freskët, rumi juaj i preferuar me erëza, Cointreau, lëng limoni dhe shurup i thjeshtë.

Sa i përket markave të rumit me erëza, varet vërtet nga ju se cilin të përdorni. “Kjo pije u krijua me Captain Morgan … ka shumë të ngjarë sepse ishte marka më e njohur në kohën e krijimit, dhe sinqerisht do të thoja që është akoma!” thotë McGlinn. Por ajo thekson se e ka ngrënë me rumin me erëza Sailor Jerry dhe Kraken, dhe përveç dallimeve në përmbajtjen e alkoolit ose ngjyrën (përkatësisht), kokteji i përgjithshëm mbetet në thelb i njëjtë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles