Receta e koktejit të Pashkëve me diell me limon

spot_img

Ju me siguri mund të bëni një version miqësor për veganët e koktejit të Pashkëve me diell me limon me disa zëvendësime të thjeshta. Në vend të kremit të trashë, mund të zgjidhni qumësht kokosi me yndyrë të plotë ose krem ​​kokosi, i cili do të sigurojë një strukturë kremoze pa asnjë bulmet. Kokosi shton një aromë të lehtë tropikale për një plotësim të këndshëm të limonit. Kur zgjidhni një qumësht ose krem ​​kokosi, synoni një me përmbajtje të lartë yndyre për të arritur kremin më të mirë. Nëse kokosi nuk është për shijen tuaj, kremrat e tjerë me bazë bimore si ato të bajameve ose sojës mund të jenë alternativa. Sidoqoftë, mbani në mend se këto opsione mund të ndryshojnë pak aromën dhe strukturën e koktejit tuaj. Pavarësisht nga zëvendësuesi, gjëja kryesore është të siguroheni që të ketë trup të mjaftueshëm për të imituar pasurinë që kremi i rëndë zakonisht do të kontribuonte në këtë pije delikate.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles