Receta e koktejit Hot Mulled Mead

spot_img

Po, mund ta përgatisni këtë koktej me medi pa shtuar mjaltë. Meqenëse vetë livadhi është bërë nga mjalti i fermentuar, fryma që përdorni tashmë do të kontribuojë me shije dhe ëmbëlsi natyrale të mjaltit në pije. Në varësi të markës së veçantë të mishit që përdorni, shtimi i më shumë mjaltit mund ta bëjë atë shumë të ëmbël për disa paleta dhe të mposht ekuilibrin delikat të erëzave. Nëse nuk jeni adhurues i pijeve të ëmbla, mishi dhe erëzat aromatike në këtë pije janë të mjaftueshme për të krijuar një pije ngushëlluese, të mbushur me mjaltë, pa pasur nevojë për një dozë shtesë mjalti.

Përdorimi i vetëm përbërësve të listuar të miellit, rakisë, lëngut të portokallit dhe erëzave do të lejojë që shijet e këtij kokteji të shkëlqejnë pa u errësuar nga mjalti. Heqja e mjaltit shtesë gjithashtu e bën koktejin më të lehtë për t’u shijuar për ata që shikojnë marrjen e sheqerit ose ndjekin një dietë vegane ose paleo.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles