Receta e biskotave me çokollatë vegane

spot_img

Këto biskota vegane me çokollatë janë të shijshme ashtu siç janë, por ka disa modifikime që mund të bëni për të ndryshuar shijen ose për të përdorur përbërësit që keni në dorë. Si fillim, ne kemi përdorur farën e lirit për të krijuar një “vezë liri” e cila do të veprojë si një lidhës në brumë. E njëjta metodë funksionon me farat chia. “Kur gatuani vegan, ka shumë raste kur keni nevojë për një substancë të ngjashme me vezën për të mbajtur diçka së bashku. Kjo shfaqet kur përgatisni hamburgerë vegjetal, petulla ose produkte të pjekura për të përmendur disa. Unë kam përdorur fara liri të bluar dhe fara chia dhe të dyja ofrojnë një rezultat të shkëlqyer dhe të dyja janë plot përfitime shëndetësore”, shpjegon Hahn.

Për aromatizimin e biskotave, përveç kanellës mund të shtoni edhe erëza si kardamom, arrëmyshk ose karafil. “Filloni me një majë dhe shikoni nëse shija është e mjaftueshme pasi këto erëza janë të forta në shije,” ndan Hahn. Ju gjithashtu mund të shtoni ekstrakt vanilje ose bajame për aromë shtesë gjithashtu. Arrat janë gjithashtu një shtesë e mirë për biskotat. Provoni të shtoni arra ose arra të copëtuara në brumë kur shtoni copëzat e çokollatës.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles