Receta e Brusketës me tigan prej gize

spot_img

Nëse do ta shërbeni brusketën për një festë apo mbledhje, mund të jetë e dobishme ta bëni atë para kohe. Nëse e bëni një ditë para se t’ju nevojitet, do të ishte mirë që të përgatisni vetëm përbërësit. Mund ta prisni bukën në feta, ta vendosni në një qese që mbyllet sërish dhe ta ruani në frigorifer. “Për shkak se do ta thekim bukën në tiganin prej gize, është në rregull nëse humbet pak nga butësia,” thotë Hahn.

Ju gjithashtu mund të gatuani paraprakisht domatet dhe pasi të kenë mbaruar gatimin, thjesht ruani domatet dhe hudhrat e gatuara në një tas duke u siguruar që të mblidhni gjithashtu të gjitha lëngjet e domates. Më pas, para se të gatuani, thjesht shtoni domatet përsëri në tigan për t’u ngrohur dhe i hiqni në mënyrë që lëngjet e freskëta të lihen në tigan për të vazhduar me recetën.

Nëse dëshironi ta bëni brusketën disa orë përpara se t’ju nevojitet, thjesht mbulojeni pasi ta bëni, më pas zieni në furrë për disa minuta përpara se ta shërbeni që buka të skuqet sërish dhe të ngrohen domatet.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles