Receta e biskotave vegane pa gluten pa rrudhat me bajame

spot_img

Për të bërë këtë recetë, ju duhet të qetë gjalpë bajamesh të fillosh. “Unë i kontrolloj gjithmonë përbërësit në etiketat e gjalpit të bajameve. Ju po kërkoni për një përbërës, bajamet. Shumë gjalpë bajamesh kanë vaj palme, sheqer dhe kripë dhe këta aditivë nuk janë të nevojshëm,” shpjegon Hahn. Ajo rekomandon, “Ju do të dëshironi të siguroheni që gjalpi i bajames tuaj të jetë pak në anën që pikon, që do të thotë jo gjërat e forta që mbeten në fund të një kavanozi.”

Më pas, do t’ju duhet shurup panje, vanilje, pluhur kakao, miell bajamesh, sodë buke, kanellë, kripë dhe sheqer pluhur. “Shumica e njerëzve nuk e kuptojnë se pluhuri i kakaos pa sheqer është plot me antioksidantë dhe ka shumë përfitime të tjera shëndetësore. Vetëm sigurohuni që po blini llojin e pa ëmbëlsuar. Ju gjithashtu dëshironi të blini shurup panje të pastër i cili tenton të jetë më i shtrenjtë se shurupi standard i petullave. ”, ndan Hahn.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles