Dreri drejton policinë në ndjekje përmes shkollës fillore të NJ

spot_img

Policia e Nju Xhersit u dërgua në një ndjekje të egër dhe të kapur nga kamera pasi një dre u përplas në një shkollë fillore natën e së Premtes së Zezë.

Një burrë që po ecte me qenin e tij thirri Departamentin e Policisë së lumit Toms rreth orës 22:00 të 24 nëntorit pasi pa drerin të çante një dritare dhe të vraponte në shkollën fillore Cedar Grove. NBC Philadelphia raportoi.

Policia tha se oficerët ishin në gjendje ta gjenin dreri shpejt në një shkallë, sipas NBC Philadelphia, por ata nuk mund ta kapnin atë pasi ai u largua duke vrapuar nëpër korridor dhe në një klasë.

Pamjet e kamerave të trupit të policisë u postuan të enjten në Instagram tregoi drerin – të cilin oficerët e quajtën me vend Rudolph – duke kërcyer në një raft librash në klasë dhe duke shpërndarë sende kudo ndërsa oficerët përpiqeshin të pafuqishëm ta grinden.

Përfundimisht, oficerët ishin në gjendje të përdornin një grackë qeni për ta drejtuar Rudolfin në një derë të pasme në mënyrë që të mund të dilte nga shkolla, sipas NBC Philadelphia. Policia tha se dreri nuk dukej se ishte lënduar rëndë.

Dreri u pa duke u larguar nga shkolla në veri në pamjet e postuara nga policia – “ndoshta drejt Polit të Veriut”, tha policia për NBC Philadelphia.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles