Receta e biskotave me bollgur dardhe

spot_img

Për këtë recetë biskotash me tërshërë dardhe, do t’ju duhet miell për të gjitha përdorimet, sodë buke, kripë, kanellë, gjalpë i zbutursheqer kaf të paketuar, sheqer të grirë, një vezë, ekstrakt vanilje, dardhë të grirë, tërshërë të modës së vjetërdhe patate të skuqura çokollatë të bardhë.

Morone ofron disa zëvendësime në varësi të asaj që keni në dorë: “Mund të përdorni tërshërë të shpejtë, por kjo do të ndryshojë strukturën e biskotave. Për një teksturë të shkëlqyeshme dhe të përtypur, ju dëshironi të përdorni tërshërë të modës së vjetër,” thotë ajo. Sa i përket prekjes së ëmbël, ajo vë në dukje, “Ju mund t’i ndërroni copëzat e çokollatës së bardhë me çdo lloj çokollate tjetër (qumësht, gjysmë të ëmbël, të errët) që preferoni”.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles