‘Pushtimi i bletëve’ ndalon lojën në turneun e tenisit në Indian Wells

spot_img

Një “pushtim bletësh” ndaloi lojën në një fushë në turneun e tenisit BNP Paribas Open në Kaliforni të enjten, dhe video tregonte insektet që vërshonin mbi një lente kamerash dhe gumëzhinin rreth lojtarëve.

“Loja është pezulluar për shkak të pushtimit të bletëve,” shkroi turneu në Twitter, duke përfshirë një emoji të një blete.

Video nga Tennis Channel tregoi bletët duke u grumbulluar mbi një pjesë të pajisjes.

Carlos Alcaraz, i cili ishte në fillim të një ndeshjeje me Alexander Zverev, u pa në video teksa largonte bletët dhe më pas ngrihej dhe shikonte përreth në konfuzion.

bletët e infektimit të bletëve
Një pushtim i bletëve pezullon lojën midis Carlos Alcaraz të Spanjës dhe Alexander Zverev të Gjermanisë gjatë BNP Paribas Open në Indian Wells Tennis Garden, në Indian Wells, Kaliforni, më 14 mars 2024.Matthew Stockman / Getty Images

Prezantuesi tha se kishte “një problem me bletët këtu” dhe turma u dëgjua duke qeshur, përpara se të shpallej pauza në lojë.

“Avantazh, bletë,” tha kanali në X.

BNP Paribas Open, i cili zhvillohet nga 3 marsi deri të dielën, është në fazën çerekfinale. Ajo po luhet në Indian Wells Tennis Garden.

Indian Wells është një qytet me rreth 5,000 banorë në Luginën Coachella në jugperëndim të Parkut Kombëtar Joshua Tree.

Turneu shpërndau gjithashtu video të një njeriu duke përdorur një tub vakum për të thithur bletët.

Luajtja rifilloi më vonë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles