Receta Chorizo ​​Velveeta Queso Blanco

E keni marrë me mend – do t’ju duhet Velveeta për këtë recetë. Shumica e dyqaneve ushqimore të mëdha shesin Velveeta në korridorin e qilarit, diku rreth salcave të makaronave ose makaronave dhe djathit në kuti. Velveeta origjinale është një bllok i verdhë djathi, të cilin mund ta përdorni nëse e preferoni, por për këtë recetë, përpiquni të kërkoni Velveeta queso blanco – ekuivalenti i bardhë me një shije të butë dhe cilësi të butë. Më pas, drejtohuni në seksionin e derrit për të gjetur chorizo, ose në zorrët e tij ose të shitur me paund në kasap. Nëse nuk po e shihni në dyqanin tuaj ushqimor, provoni tregun tuaj lokal hispanik. Chorizo ​​është një sallam me erëza, me mish derri të bluar, i njohur për ngjyrën e tij të kuqe të gjallë dhe nxehtësinë e butë. Nëse preferoni diçka më të butë, provoni ta ndërroni me mish viçi.

Nga atje, do t’ju duhen domate dhe djathë me piper Jack për t’i përzier në queso, pastaj cilantro dhe qepë të kuqe turshi në krye. Për të bërë qepët e kuqe turshi, do t’ju duhet uthull i distiluar i bardhë ose molle, ujë, sheqer dhe kripë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles