Përbërësit

1,5 gotë thjerrëz

2 gota ujë të pulës

2 gotë ujë

1 qepë

1 patate

1 karrotë

1 lugë gjalpë

1 lugë kripë

1 lugë biber i zi

Përmbi

1 lugë gjalpë

1 lugë biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në një tenxhere shkrine gjalpin pastaj ia shtoni qepën për fërgim.

Pas fërgimit të qepës ia shtoni patatën, karrotën dhe thjerrëzën e pastruar.

Përmbi ia shtoni ujin e pulës, kripën, biber e zi dhe e zieni glazurën derisa të zbutet.

Përzierjën vendosni në blendar pastaj e derdhni në tenxhere, së fundmi ia derdhin gjalpin dhe e përzieni e gjithë qorbën.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak