Darkë e lehtë për 15 minuta

spot_img

Përbërsit:

2 veze
250 ml qumesht
150 ml vaj
300 gr miell
1 luge e vogle krip
1 pluhur per pjekje
⅓ luge sheqer
100 gr pershute e grire ose sallami te grir
100 gr kackavall te grire ne rende
4 luge kos
Pak salce domatesh,rigon

Udhëzimet:

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Perzijme vezet,qumeshtin,vajin,kosin ,kripen sheqerin.
Ne kete mase shtojme miellin e perzier me pluhurin per pjekje,perzijme mire qe mos te mbeten kokerrza nga mielli.
Pergadism kallept per mafina,qesim nga njje luge mga masa,pastaj qesim pak salce domtesh,pak rigon dhe nga pak kackavall dhe sallami te grire ne rende.
Me pas ne secilen shtojme edhe nga nje luge mga masa e qullet dhe pjekim ne furre te parangrohur ne 160 grade per 10-15 minuta.
Servojme te nxehta,nga kjo mase dalin 20 mafina

——–
o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles