Përbërësit
8 gota ujë të mishit
1,5 filxhana miell
4 gota jogurt
1 të bardhët e vezes
1 lugë të gjellës nane
15 gr gjalpë
1 lugë të çajit biber i kuq

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Orizin pastroni, ujin e mishit vendosni në një tenxhere pastaj ia derdhni orizin.
Orizin e pjekëni derisa të zbutet, në një pijat jogurtin dhe të bardhët e vezës i tundëni.
Orizit që është duke vluar ia shtojmë dalë nga dalë përzierjën e jogurtit dhe e përzierjën nuk e ndalim rreth 10 minuta.
Gjalpin e fërgojmë më biber të kuqë, qorbën e shpërndajmë në pijata dhe përmbi ia derdhim përzierjën e gjalpit me erëza.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o
KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak