Përbërësit

  • 600 gr patate
  • 1 qepë e vogël
  • 1 vezë
  • 1 lugë miell
  • Pak vaj
  • Kripë
  • Biber

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Patatet qërrohen, lahen dhe grihen nerende, shtohet kripë dhe lihet për 10 minuta.

Kullohet uji që kanë lëshuar patatet dhe shtohet qepa e copëtuar imët, përzihet dhe shtohet veza, mielli, pak vaji dhe biber i zi.

Përzierja punohet mirë dhe kallëpet mbushen me këtë përzierje dhe piqen në furrë të nxehtë në një temperaturë prëj 150 gradë celsius derisa të skuqen.

Qoftet shërbehen me salcë kosi ose ndonjë salcë tjetër sipas dëshirës.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.