Përbërësit

1 kg kungull

2  mollë jeshile

2 qepë

2 thelpinj hudhre

2 degë selino

1 lugë çaji qimnon

Gjysmë luge arrëmyshk

6 filxhanë lëng perimesh

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Përzieni të gjithë përbërësit në një enë të madhe, ziejeni pak, mbulojeni dhe pastaj lëreni për 30 minuta ose derisa perimet tëz buten plotësishte.

Purenë e përgatitur, hidheni në një mikser dhe shtydheni.

Pastaj hidheni në një tas për të ngohur përsëri.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak