Përbërësit

  • 500 gr mish
  • 1 gotë bollgur
  • 1 qepë
  • ½ tubë majdanoz
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 vezë
  • Për sos
  • 2 lugë vaj vegjetal
  • 1 lugë salce domatesh
  • 2 gota ujë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në një enë e vendosim mishin, bollgurin, qepën e prerë, majdanozin, kripën dhe e përziejmë e gjithë glazurën.

Marrim nga glazura dhe formojmë qofte të rrumbullakëta.

Qoftet e formuara i vendosim në një tenxhere për fërgim, gjatë fërgimit të qofteve e përgatisim sosin.

Sosin ia derdhim qofteve dhe i lëni rreth 3-4 minuta, pas fërgimit të mjaftueshëm qoftet e fërguara mirë i vendosni në pjata për shërbim.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.