Një djalë 1-vjeçar ka humbur jetën në Konektikat pasi u kafshua disa herë nga një qen

spot_img

EAST HARTFORD, Conn – Një djalë 1-vjeçar vdiq në Connecticut pasi një qen e kafshoi, tha policia.

Policia u përgjigj vetëm pas orës 15:00 të së mërkurës në një shtëpi në East Hartford ku fëmija ishte kafshuar disa herë nga një qen, tha në një njoftim për shtyp oficeri Marc Caruso, një zëdhënës i policisë.

Sulm Pitbull vras ​​fëmijën
Baby Lennox.NBC Connecticut

Reaguesit e urgjencës kryen masa shpëtimi dhe e dërguan fëmijën në spital, por djali vdiq “megjithë përpjekjet e guximshme të profesionistëve mjekësorë”, tha Caruso.

Vdekja është nën hetim, tha Caruso, duke shtuar se dy qen u hoqën nga shtëpia.

“Mendimet dhe lutjet tona janë me familjen dhe njerëzit e dashur teksa vajtojnë humbjen e tyre,” tha Caruso. “Le të gjejnë ngushëllim dhe forcë gjatë kësaj kohe sfiduese.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles