Politikani i Brooklyn, Eric Adams tregon se si e ktheu diabetin e tipit 2 përmes dietës

Presidenti i Brooklyn Borough Eric L. Adams është shumë gjëra – një vendas në Brownsville, Brooklyn, një ish-oficer i NYPD-së dhe senator i shtetit të Nju Jorkut, një kandidat i mundshëm për kryetar bashkie në të ardhmen dhe, në sytë e shumë njerëzve, diçka si një mrekulli shëndetësore në këmbë.

Gjashtë muaj pas marrjes së një Diagnoza e diabetit të tipit 2 gjatë një kontrolli rutinë shëndetësor në fillim të pranverës 2016, Adams thotë se e ktheu plotësisht sëmundjen. Sot, Adams, 57 vjeç, ka një jetë të re. Ai është 30 kilogramë më i lehtë me nivele normale të glukozës në gjak prej 5.7 përqind – në diagnozë, ai hemoglobina A1C niveli ishte në një nivel të lartë 17 për qind, që është rreth trefishi i përqindjes së shëndetshme – dhe thotë se ndihet më energjik se kurrë.

LIDHUR: 5 mënyra për të ulur nivelet tuaja A1C

Si arriti këtu?

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles