Pogaçe të vogla me kungullesha

spot_img

Përbërësit

  • 2 vezë
  • 30 ml qumësht
  • 30 ml vaj
  • ½ pluhur pjekje
  • 120 gr miell
  • 200 gr kungullesha
  • 100 gr mish të tharë
  • Borzilok të tharë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Tundim vezët me qumësht dhe vaj, pastaj shtojmë miellin, pluhurin për pjekje, mishin e tharë të copëtuar, kungulleshkën dhe borzilokun.

Të gjitha përzihen mirë, vendosen në tepsi dhe i pjekim në furrë për pjekje në temperaturë 280 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles