Pogaçe të thjeshta

spot_img

Përbërësit

  • 1 gotë qumësht
  • 1 vezë
  • 1 gotë çaji ajran
  • 1 gotë çaji vaj
  • 1 gotë ujë mineral
  • Gjysmë maje
  • 1 lugë kripë
  • 1 lugë sheqer
  • 2,5 gota miell

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Të gjithë përbërësit e brumit derdhni në një dhe përzieni.

Brumin e përfituar e ngjeshëni mirë pastaj e lëni në pritje rreth 1 orë.

Pas pritjës e merrni brumin e vendosni në tryezë dhe e hapni me t’hollues, e preni në copa të vogla dhe ia japni formën.

Pasi t’ia japni formën pogaçet e formuara i vendosni në tepsi dhe i lëni pak në pritje.

Tepsinë me pogaçe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles