Përbërësit

  • 400 gr kos i trash
  • 4 thelpinje hudher
  • 4 luge vaj ulliri
  • 2 luge uthull
  • 1 kastravec
  • kripë
  • pak koper

Hapat

  1. Si fillim, grijme kastravecin ne fije te trasha nga ana me e trashe e grireses dhe shtrydhim me dore lengun qe ai leshon, ose nqs kemi kohe e leme te kulloje mbi nje pecete te paster. Grijme hudhrat shume holle apo mundesishte i kalojme ne mikser per te perftuar nje krem nga to.
  2. Vendosim kosin ne nje ene dhe shtojme kastravecin e grire, kremin e hudhrave, hedhim pak nga pak vajin e ullirit, uthullen dhe i perziejme mire me luge druri duke perftuar nje mase homogjene. E rregullojme salcen me kripe e me pak koper dhe e servirim te zbukuruar me disa kokrra ullinj te zinj apo me gjethe mente.
  3. KESHILLE: Per pregatitjen e xaxiqes duhet perdorur kos grek i cili eshte mjaft i trashe dhe i yndyrshem, por ne pamundesi te tij kete recete mund ta pregatisim edhe me kos normal te cilin do e leme te kulloje nje nate ne nje pecete te paster per t’i hequr te gjithe ujin e tepert.