Pogaçe me mish të terur

spot_img

Përbërësit

  • 300 gr miell
  • 2 vezë
  • 120 gr gjalpë
  • ¼ lugë sodë bikarbonş
  • ¼ lugë çaji kripë
  • 200 gr djathë
  • 100 gr mish të thatë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Tunden vezët me gjalpë të zbutur dhe më pas shtohet mielli, kripa dhe soda e bikarbonit.

Brumi gatuhet derisa të bëhet elastic, më pas ndahet në dy pjesë t’hollohen të brumat në mes vendosim mishin e tharë, djathin dhe më pas vendosim petën tjetër përmbi.

I mbyllim mirë anash dhe e pjekim në temperaturë 200 gradë celsius për rreth 30 minuta.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles