Përbërësit

  • 4 domate
  • 500gr djath mocarela
  • 1luge rigon apo borzilok te thate
  • vaj ulliri
  • kripë
  • disa gjethe borzilok te fresket

Hapat

  1. Ne fillim, vendosim vajin e ullirit me kripe dhe rigon (apo borzilok)ne nje ene te vogel duke i lene te marinohen.
  2. I vendosim ne nje pjate te ceket duke i alternuar keto dy perberes si ne figure.
  3. Siper i hedhim vajin e ullirit me kripe dhe rigon dhe sipas deshires edhe disa gjethe te fresketa borziloku per zbukurim.
  4. SHENIM: Nese doni ta beni sallaten tuaj akoma me te shijshme, pregatisni nje salce borziloku duke grire ne mikser disa gjethe borzilok me vaj ulliri, pak kripe dhe stika pishe.