Pogaçe me koper

spot_img

Përbërësit

 • Gjysmë gote ujë mineral
 • 2 lugë jogurt
 • 1 gotë vaj vegjetal
 • 1 lugë sheqer
 • 1 lugë majë
 • 2 gota qumësht i vakët
 • 2 vezë
 • 1,5 lugë kripë
 • Miell
 • Përmbi
 • Koper

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në një enë derdhni majën, qumështin e vakët, sheqerin dhe rreth 15 minuta e përzieni derisa të shkumohet.

Pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë me rend, do ta përfitoni një brumë të butë.

Enën me brumë e mbyllëni me kapak dhe rreth 1 orë e lëni që të vijë (fryhet).

Pas pritjës merrni nga brumi dhe formoni pogaçe të vogla, i rëndisni në tepsi dhe i lëni rreth 30 minuta.

Pastaj pogaçet i lyeni me vezë dhe koper, tepsinë me pogaçe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles