Pogaçe e mbushur me djathë dhe susam

spot_img

Përbërësit

 • 150 gr krem djathë
 • 80 ml vaj vegjetal
 • 250 gr miell
 • ½ pluhur pjekje
 • Kripë
 • Mbushja
 • 200 gr djathë
 • 2 vezë
 • 150 gr susam
 • 20 gr fara liri
 • 1 lugë çaji koper

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në enë vendosim miellin, kripën, pluhurin për pjekje. Në enën tjetër djathin me djathë e përziejmë mirë dhe këtë masë ia shtojmë miellit dhe gatujmë brumin.

Në anën tundim vezët dhe shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë dhe përzihen mirë.

Brumin e gatuar e shtrijmë në tepsi, përmbi e mbulojmë me mbushje, pogaçën e pjekim në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për afro 30 minuta.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles