Përbërësit

  • 1 kg mish pule
  • 1 portokall
  • 4 lugë salcë e kuqe djegëse
  • 2 qepë
  • 40 gr xhenxhefil
  • 1 lugë salcë soje
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Furra nxehet në temperaturë 220 gradë celsius, mishi i pulës lahet me ujë të ftohtë, fshihet me peceta kuzhine dhe priten krahët, shpatullat e kaçikët.

Copave të mishit u hedhet kripë dhe biber i zi, copat renditen në tavën e lyer me vaj dhe piqen 20 deri në 25 minuta.

Pastaj shtrydhet portokalli dhe lëngu i tij përzihet me salcën djegëse, qepët e reja pastrohen dhe grihen imët, xhenxhefili qërohet dhe gjithashtu grihet imët.

Në salcën djegës shtohen qepët e grira, xhenxhefili dhe salca e sojës, copët e mishit të pulës hiqen nga furra dhe vendosen në një enë të madhe, lyhen me 1 ose 2 lugë salcë djegës dhe përzihen.

Salca e mbetur shërbehët në enë të veçantat, bashkë me mishin e pulës, bashkë me mishin e pulës shërbehet sallata e gjelbërt e freskët.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.