Pёrbёrёsit

 •  1 kg fileo peshku
 • 2 qepё
 • 1 thel hudhёr
 • 300 gr pastё domatesh
 • 600 gr domate tё freskёta
 • Vaj
 • Kripё
 • Piper
 • Perime tё thata
 • 1 lugё uthull
 • Majdanoz

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Filetat e peshkut radhiten nё tepsi tё lyer me vaj, qepa dhe hudhra copёtohen imёt.

Nё njё tas pёrzihen qepёt dhe hudhrat, domatet, pak vaj, kripa, piper dhe perimet e thata tё pёrziera.

Nё fund shtohet njё lugё uthёll, tё gjitha pёrzihen miё dhe hidhen mi peshkun.

Piqet 15 minuta nё furrё tё nxehtё nё njё temperaturё prej 170 gradё celsius dhe para se tё shёrbehet spёrkatet me majdanoz.

Ju bёftё mirё!

 o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.