Pite Pranverore me kërpudha dhe patëllxhanë

Përbërësit

  • 10 petë për pite
  • 150 gr gjalpë
  • Qumësht sipas nevojës
  • 500 gr kërpudha
  • 3 patëllxhanë
  • 100 gr djathë kaçkavall
  • 1/3 tufë majdanoz
  • Pak susam
  • Vaj vegjetal

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Së pari kërpudhat i ndajmë përgjysmë, patëllxhanët në të njëjtën madhësi të kërpudhave.

Patëllxhanët i kriposim dhe i lëmë mënjanë, kërpudhat i skuqim në pak vaj dhe gjalpë.

Largojmë kërpudhat e skuqura dhe në të njëjtën enë shtojhmë patëllxhanët të cilëve lagështinë e liruar ua kemi thithur me letër kuzhine.

Perimet e skuqura i bëjmë bashkë, shtojmë majdanozin e grimcuar, kripën dhe biber.

Marrim pesë petë dhe secilën e lagim fillimisht me quëmsht, pastaj i lyejmë me dy lugë supe gjalpë.

Sipër petës së pestë shtojmë perimet, sipër perimeve djathin kaçkavallin të kaluar nerende.

Petët i rrotullojmë në formë rollade, në të njëjtën mënyrë veprojmë edhe me pëtët e mbetura.

Sipërfaqën e rolladës e lyejmë me pak gjalpë dhe e mbulojmë me susam.

Pitën e pjekim në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 35-40 minuta.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Previous articleMish pule me perime
Next articleÇorbë me brokoli

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,433FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles