Përbërësit

 • 2 copa kofshe pule
 • gjysmë gote fide
 • 1 copë kungull
 • 1 copë brokoli

Hapat

 1. Në një tenxhere zieni kofshën e pulës me ujë.
 2. Shtoni perimet.
 3. Pak para se te zihen perimet, shtoni fidet.
 4. Kofshën e pulës të zier ndani në copa të vogla.
 5. Shtoni në përzierje supe.
 6. Vendosni në pjata dhe shërbeni këtë shije të mrekullueshme.
 7. Ju bëftë mirë!