Pite me patate

spot_img

Pёrbёrёsit

1 kg patate

3 kokё qepё

Pak kripё

Piper

Vaj

500 gr yndyrё

800 gr petё pёr pite

Pёr salcёn

2,5 decilitra ujё

1 lugё caji vaj

kripё

Hapat

Patatja e qёruar grihet nerende, qepa pritet imёt shtohet pak kripё, piper i zi dhe pёrzihet me patatet

Cdo petё e trashё mbulohet pak me vaj, venodset patatja dhe gjitha sipёrfaqja rrotullohet nё role

Peta e mbёshtjellё kёshtu vendoset nё tepsi tё lyet me vaj, spёrkaten me vaj dhe piqen nё temperaturё 200 gradё celsius

Derisa tё piqet pitja nё zjarr pёrgatitet salca me ujё, vaj dhe pak kripё

Kur tё vlojё uji, peta pёrvlohet dhe kthehet nё furrё tё piqet edhe pak dhe ta pijё ujin

Ju bёftё mirё

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles