Përbërësit

  • 800 gr gjoks pule
  • 3 lugë rozmarinë
  • 100 gr bajame të bluara
  • 2 të bardha vezësh
  • Kripë
  • Piper i zi
  • Gjethe marule

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Gjoksi i pulës pritet në gjysmë dhe hiqen kockat, përzihen rozmarina dhe bajamet, shtohet kripa dhe piperi.

Të bardhat e vezëve tunden dhe së pari në to zhyten copat e mishit të bardhë. Në përzierjën me bajame dhe rozmarinë.

Tepsia mbulohet me letër pjekje, radhitet mishi, hidhet pak vaj dhe piqet 25 minuta në furrë të nxehtë në një temperaturë prej 180 gradë celsius.

Në pjatën për shërbim vihen fletë marule dhe mbi të mishi, shërbehet e ngrohtë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.