Pite me kungull

Pёrbёrёsit

  • 40 gr margarinё ose vaj
  • 1 kg kungull
  • 250 gr sheqer
  • 1 grush rrush i thatё
  • 1 grusht rrush serezi
  • 1 qese kanelle apo vanilje
  • 1 grusht arra tё copёtuara
  • 1 kg petё pёr pite
  • Sheqer pluhur pёr spёrkatje

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Nё margarinё kaurdisen kungujt dhe sheqeri, para fundit tё kaurdisjёs, shtohet rrushi i thatё, rrushi i serezit, kanella ose sheqeri i vaniljёs dhe arrat.

Nё tepsi tё lyer me vaj, radhiten nga tri kore- dhe kёshtu derisa tё mbarohet materiali.

Pitja prite nё kube dhe kubet spёrkaten me 2 lugё vaj.

Piqet nё furrё nё temperaturё 200 gradё celsius pёr 30 minuta.

Pitja e ftohur pluhuroset me sheqer pluhur.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,680FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles