Përbërësit

  • 800 gr peshk
  • 40 gr miell
  • Pak miell
  • 300-400 gr kërpudha marinuara të prera në feta
  • 2 decilitra krem neutral
  • 1 tufë majdanoz
  • Kripë
  • Piper
  • Perime të thata

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Filetat e peshkut lahen mirë dhe fshihen, hedhim kripë, zhytën në miell dhe skuqen në vaj të nxehtë dhe pastaj radhiten në një pjatë metalike.

Vaji në të cilin është skuqur peshku ftohet pak shtohen 40 gr miell i cili skuqen në zjarr të ulët me përzierje të vazhdueshme deri sa të skuqet.

Pasi të jetë skuqur mielli shtohen kërpudhat, kripa, spërkatet me piper të zi dhe shtohen mëlmesa të tjera dhe perime të përziera dhe vazhdojmë gatimin në zjarr të ulët.

Kur te jetë zier, derdhet mbi peshkun, sipër i hedhim krem dhe në fund spërkatet me majdanoz të copëtuar.

Nesë është e nevojshme shtoni pak ujë, piqet në furrë të nxehtë 10-15 minuta, shërbehet me oriz.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.