Pite fizarmonikë

spot_img

Përbërësit

  • 500 gr petë për pite
  • 0,5 decilitra kos
  • 2 decilitra krem kosi
  • 4 vezë
  • Vaj
  • Kripë
  • Fara susami

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Të gjithë petët rrotullohen si fizarmonike dhe njëra pas tjetrës radhiten në tepsi të lyer.

Kur të radhiten të gjitha koreti tunden krem kosi, kosi dhe të verdhat e vezëve.

Shtohen të verdhat e rrahura fortë, shtohet kripë dhe me këtë mbushje mbulohen koret.

Mbi byrekun hedhim farat e susamit, lihet të qëndrojë për rreth 20 minuta dhe piqet në temperaturë 200 gradë celsius derisa të skuqet.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles