Pitalka të fërguara në tigan

Përbërësit

  • 2-3 gota miell
  • 1 gotë ujë i vakët
  • 1 lugë majë
  • 1 lugë kripë
  • 1 lugë sheqer
  • ½ gote çaj vaj vegjetal

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Miellin e vendosim në një enë, përmbi ia shtojmë majën, sheqerin, kripën dhe vajin.

Ujin ia shtojmë duke e kontrolluar dhe e përziejmë glazurën, do ta përfitojmë një brumë të butë.

Enën me brum e mbyllim me një letër strenç dhe e lëmë në pritje rreth 45 minuta.

Pas pritjës brumin e fryer e ndajmë në disa kulaçe të vogla, në tryezë e hedhim pak miell dhe fillojmë ti hapim kuleçet.

Kuleçet e hapura i vendosim në tigan për fërgim në temperaturë të ultë derisa të skuqen.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Previous articleMish pule me sos
Next articleÇorbë me domate

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,433FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles