Përbërësit

  • 5-6 domate
  • 1 qepë
  • 2-3 thelpinj hudhre
  • 2 lugë vaj vegjetal
  • Kripë
  • 1 lugë gjalpë
  • 1 lugë salcë
  • 1 lugë miell
  • 1 litër ujë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Domatet preni në formë ovale, rendisni në tavë, përmbi ia vendosni qepën e prera në formë hallke.

Pastaj ia vendosni hudhrat e prera, kripën, vajin vegjetal dhe tavën e vëni në furrë për pjekje derisa të zbuten domatet.

E merrni një tenxhere, në të e shkrini gjalpin, miellin e kaurdisni pakëz, pastaj ia shtoni salcën dhe ujin dalë nga dalë.

Përzierjën e domateve e derdhni në tenxhere dhe e zieni rreth 15-20 minuta, gjatë përzierjës i shtypëni domatet ose me blendar i grimconi.

Çorbën e përgatitur e shërbeni me kaçkavall të grirë nerende.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.