Pёrbёrёsit

  • 1 pule ose kofshe tё pulёs
  • 1 lugё salcё
  • 2 lugё jogurt
  • 2 lugё vaj vegjetal
  • Kripё
  • Piper
  • Pёr ta fёrguar
  • 1 gotё çaji vaj vegjetal

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Mishin e pulёs e preni dhe e ndani nga eshtrat, e preni nё copa tё vogla.

Nё njё pjatё e derdhni salcёn, kripёn, biberin e zi, jogurtin, 2 lugё vaj vegjetal i pёrzieni mirё.

Mishin e pulё e zhytёni nё kёtё pёrzierje e pёrgatitur, mishin e lёni nё pritje rreth 30 minuta.

Pas pritjёs mishin e pjekёni nё tigan me pak vaj, e shёrbni tё ngrohtё.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.