Pisko i thartë

Pisko i thartë

Receta e Martin Morales për këtë koktej klasik peruan është e ëmbël dhe e thartë, me raki rrushi dhe lëng gëlqereje

Përbërësit

  • 50 ml Pisko
  • 50 ml lëng gëlqereje
  • 1/2 lugë shurup sheqeri
  • 1 E bardha e vezes
  • akull
  • Angostura e hidhur
  • gëlqere feta, për t’u shërbyer (opsionale)

Metoda

  • HAPI 1

    Hidhni Pisco-n, lëngun e limonit dhe shurupin e sheqerit në një shaker koktej ose blender me të bardhën e vezës dhe shtoni një grusht të madh akull. Tundeni fuqishëm për 20-25 sekonda ose përzieni për 10 sekonda, më pas kullojeni në 2 gota. Shtoni disa pika Angostura Bitters në pjesën e sipërme të çdo kokteji, zbukurojeni me një fetë lime dhe shërbejeni.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles