Pica më e mirë për vetëm 15 minuta: Të këtilla nuk mund të gjeni në asnjë piceri!

spot_img

Racion i shpejtë, i shijshëm, krokant dhe i mrekullueshëm

Përbërësit:

20 g tharmë
250 – 300 g miell
kripë
50 ml vaj
1 presh
100 g djathë të fortë
100 g kaçkavall
pak domate qershi
200 ml qumësht
rigon
200 g mish të thatë, sipas dëshirës
keçap apo pure domatesh

Përgatitja:

Tharmin treteni në qumësht të vakët, mund t’i shtoni edhe një lugë të vogël sheqer

Përzieni miellin, kripën, vajin dhe shtoni tharmin e bymyer, pastaj ngjishni brumin paksa të butë

Lëreni të qëndrojë rreth 15 minuta dhe ngjisheni sërish dhe tëhollojeni sa më hollë

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles