Përzierje me fara pikante

spot_img

Përzierje me fara pikante

Për një rostiçeri të shëndetshme, pini këtë përzierje luledielli, kungull dhe fara liri, ose spërkatni sallatat dhe supat

Përbërësit

 • 250 g farë e përzier (luledielli, kungull, liri)
 • 1 lugë vaj rapese
 • 1 lugë ras-el-hanout
 • ¼ lugë kripë me natrium të ulët
 • 1 lugë salcë soje me kripë të reduktuar
 • 1 lugë shurup agave
 • majë kajenë

Metoda

 • HAPI 1

  Ngroheni furrën në 160C/ 140 ventilator/ Shenja e gazit 3.

 • HAPI 2

  Përziejini të gjithë përbërësit së bashku në një tas dhe vendosini në një tepsi. Gatuani për 15-20 minuta derisa të thahet dhe të marrë ngjyrë të artë. Përziejeni një herë gjatë gatimit. Lëreni të ftohet dhe ruani në një enë të mbyllur deri në 3 javë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles