Përfitimet kryesore shëndetësore të patateve të ëmbla për njerëzit me diabet

Patatet e bardha janë padyshim një nga ushqimet më të njohura në Shtetet e Bashkuara. Nga patatet e ziera dhe të pjekura deri te patate të skuqura dhe patate të skuqura, është e lehtë që këto maja të kthehen në ushqime ushqimore, veçanërisht nëse jeni rritur duke i ngrënë dhe duke i dashur ato. Por pavarësisht se sa të shijshme mund të jenë patatet e bardha, kur konsumohen me tepricë, këto niseshte mund të sabotojnë nivelet e qëndrueshme të sheqerit në gjak tek njerëzit me diabet të tipit 2 për shkak të profilit të tyre ushqyes.

Në vend që të hiqni dorë fare nga dëshirat tuaja për patate, merrni parasysh të eksploroni homologun më ushqyes të patateve të bardha: pataten e ëmbël. Këto fara portokalli mund të ndihmojnë rregullojnë glukozën, ose sheqerin në gjakndërkohë që ofron edhe antioksidantë të rëndësishëm për të shmangur sëmundjet kronike, ndër përfitimet e tjera.

Arsyet kryesore pse patatet e ëmbla janë të mira në një dietë për diabetin

Patatja e ëmbël po fiton vëmendje të shtuar tek njerëzit me diabet, pjesërisht falë nivelit të ulët të saj Vlerësimi i indeksit glicemik (GI).. “Ushqimet që janë më të larta në indeksin glicemik mund të bëjnë që sheqeri në gjak të rritet më shpejt”, thotë Leah Kaufman, RD, CDE, nga Ushqyerja e Leah Kaufman në qytetin e Nju Jorkut. Kaufman shpjegon se për shkak se patatet e ëmbla renditen më poshtë se patatet e bardha në GI, ato mund të ndihmojnë njerëzit me diabet të menaxhojnë më mirë nivelet e sheqerit në gjak.

Këtu janë disa arsye të tjera pse patatet e ëmbla mund të jenë veçanërisht të vlefshme në a dietë për diabetin:

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles