Ngritja ‘high’ në ajër: Rritje e energjisë së oksigjenit apo rrezik për shëndetin?

spot_img

Një valë e re shufrash oksigjeni po shfaqet në të gjithë vendin. Fillimisht të njohura në vitet 1990, këto bare në thelb tregtojnë dhe shesin ajër, dhe disa bëjnë pretendime shëndetësore për produktin e tyre të thithur.

Pretendimet për oksigjen të konservuar dhe të thithur janë dehëse, për të thënë të paktën. Kush nuk dëshiron lehtësimin e stresitlehtësoni dhimbjet e muskujve, rrisni energjinë, përqendrohuni dhe përqendroheni në mënyrë më efektive, flini më mirë, ngadalësoni procesin e plakjes dhe rikuperoni shpejt nga vonesa në avion dhe varja?

Nëse e gjithë kjo tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtetë, padyshim që është, prandaj duhet t’i hidhni një sy të dyshimtë këtyre produkteve të oksigjenit. Ja çfarë duhet të dini përpara se të thithni.

Shkatërrimi i flluskës së oksigjenit

Terapia rekreative e oksigjenit mbështetet në një premisë relativisht të thjeshtë: Duke dhënë përqendrime më të larta të oksigjenit nga sa do të merrnit normalisht nga ajri përreth jush, ju korrni shpërblimet e mësipërme shëndetësore.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,871FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles