Lumina Night Walk do të jetë i pari i këtij lloji në Shtetet e Bashkuara

Anakeesta njoftoi një përvojë krejt të re, gjithëpërfshirëse gjatë natës me studion argëtuese multimediale me bazë në Kanada, Moment Factory.

Lumina Night Walk do të jetë i pari i këtij lloji në Shtetet e Bashkuara. Udhëtimi yjor i zbulimit do të ofrojë Qyteti i Gatlinburgut një ofertë e re gjatë natës ndryshe nga asgjë tjetër në vend. Mysafirët e Anakeesta do të nisin një udhëtim për të zbuluar mrekullinë ndriçuese të yjeve dhe do të lidhen me një botë imagjinative përmes magjisë së projeksioneve, ndriçimit dhe muzikës.

“Si një nga destinacionet kryesore të Tenesit, ne përpiqemi të sjellim aventura inovative për mysafirët tanë dhe jemi të emocionuar të prezantojmë një përvojë të pakrahasueshme të natës në vend,” tha Bob Bentz, Themelues dhe Partner Menaxhues i Anakeesta.

“Familjet dhe të ftuarit e të gjitha moshave do të magjepsen nga efektet speciale spektakolare të teknologjisë së fundit, tregimet magjepsëse dhe më shumë surpriza.”

Anakeesta do të transformojë një seksion të pazhvilluar të parkut 80+ hektarë në një botë të jashtme, multimediale që zgjon imagjinatën siç përshkruhet nga studioja e prodhimit krijues. Përvojat fituese të çmimeve të Moment Factory janë të njohura ndërkombëtarisht dhe janë porositur nga organizata të tilla si kopshti zoologjik i Singaporit me Rainforest Lumina dhe qyteti i Whistler, Kanada me Vallea Lumina.

“Ne jemi të ngazëllyer për të bashkëpunuar me Anakeesta, ky partneritet i rëndësishëm shënon shëtitjen e parë të natës Lumina Enchanted në Shtetet e Bashkuara dhe të 15-tin e një serie ndërkombëtare,” tha. Jonathan St-Onge, Drejtor i Përgjithshëm i Moment Factory.

“Momentet tona unike të mrekullisë frymëzojnë vizitorët të përjetojnë jashtë si kurrë më parë. Ky transformim do të përmirësojë bukurinë natyrore të Maleve Smoky dhe do të pasqyrojë qiellin verbues të natës. Shpresojmë që kjo aventurë fantastike në natyrë të ndezë një interes të ri në Tenesi për vizitorët.”

“Investimi i vazhdueshëm i Anakeesta me Lumina Night Walk do t’u japë vizitorëve të Gatlinburg një mundësi argëtuese emocionuese dhe inovative në mbrëmje,” tha Kryetari Mike Werner i Gatlinburg.

“Kjo përvojë do të vazhdojë të shtojë arsyet e shumta që vizitorët do të duhet të zgjedhin Gatlinburg si destinacionin e tyre të pushimeve.”

Të ftuarit inkurajohen të ndjekin Anakeesta-n në mediat sociale dhe të regjistrohen për email, pasi parku i aventurave zbulon më shumë detaje, duke përfshirë emrin dhe temën e Lumina Night Walk, datat e shitjes së biletave, pamjet vjetore të vjedhjeve të anëtarëve dhe më shumë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles