Muzeu Britanik i Motorëve do të rihapet më 4 korrik

spot_img

Muzeu Britanik i Motorëve

Muzeu i Motorëve Britanik do të rihapet të shtunën më 4 korrik. Muzeu ka marrë të tijën ‘Mirë për të shkuar’ markë standarde e industrisë nga VisitEngland dhe mezi pret të mirëpresë vizitorët në dyert e saj.

Si pjesë e planit të rihapjes me faza, Muzeu do të jetë i hapur nga e shtuna 4 korrik deri të hënën 6 korrik, dhe më pas nga e premtja në të hënë në javët në vijim.

Numri i vizitorëve do të jetë i kufizuar, kështu që kushdo që planifikon të vizitojë, duke përfshirë mbajtësit e lejes vjetore, do të duhet të rezervojë paraprakisht përmes faqes së internetit dhe të zgjedhë një vend të mbërritjes në kohë. Lejet vjetore dhe biletat e dhuratave janë zgjatur automatikisht me katër muaj nga data e skadencës së tyre.

Jeff Coope, Drejtor Menaxhues në Muzeun e Motorëve Britanik “Ne jemi të kënaqur që po rihapim Muzeun. Ekipi ka punuar jashtëzakonisht shumë gjatë javëve të fundit për t’u siguruar që ne jemi në gjendje të rihapemi në mënyrë të sigurt dhe mezi presim t’i mirëpresim vizitorët tanë në mënyrë që ata të shijojnë përsëri koleksionet tona përrallore.”

Muzeu ka vendosur të gjitha masat e nevojshme dhe vlerësimet e rrezikut, duke përfshirë ekranet e sigurisë dhe pagesat pa kontakt në të gjitha pikat e pagesës, stacionet e dezinfektimit të duarve, përkujtuesit dhe shënuesit e distancës sociale, hyrje/dalje me një drejtim dhe regjime të përmirësuara pastrimi. Një video udhëzuese për vizitorët do të vihet në dispozicion në faqen e internetit nga e premtja, 3 korrik.

Për më shumë informacion dhe për të rezervuar bileta ju lutemi vizitoni faqen e internetit në https://www.britishmotormuseum.co.uk/

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles